Skip to content

RUNNING JAGS 3 PEAT

582 Reads

0 Comments

2016 Track girls

The Maynard Jackson Lady Jaguars track team has owned the Atlanta Track Classic for the past two years and this year was no different. The Lady Jaguars won their third consecutive Atlanta Track Classic (ATC) in a row. This is a huge accomplishment and honor for Maynard Jackson High School. The lady Jaguars finished the Atlanta Track Classic with a total of 176 points. The Lady Jaguars showed exactly what team work is by finishing first or second in many events at the ATC. Coach Russell Thomas and his staff has done a tremendous job rebuilding and incorporating new talent into the program and continuing to dominate the classic. The Lady Jaguars look to repeat in the GHSA State Championship this season and based on the way the lady jaguars are rolling we look to repeat in the GHSA State Championship as well. The results for the ATC are below.

Licensed to Durham Striders Timing and Meet Mgt.  - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/28/2016 10:42 PM
              2016 Atlanta Track Classic - 3/26/2016 to 3/28/2016              
                               Lakewood Stadium                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    41 Barlow, Halimah        Frederick Do           12.38      12.21  
  2    50 Netter, Garielle       Maynard H. J           12.62      12.37  
  3    46 Morgan, Jada           Grady                  12.79      12.38  
  4    57 Lestagez, Kyla         North Atlant           12.71      12.41  
  5    54 Robinson, Chloe        Mays High Sc           12.89      12.62  
  6    53 Gilmore, Sydni         Mays High Sc           12.80      12.66  
  7    35 Grover, Shameka        Carver, Atla           12.46      12.98  
  8    62 Medlock, Quadriana     South Atlant           13.10      13.02  
 
Girls 200 Meter Dash HIGH SCHOOL
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    41 Barlow, Halimah        Frederick Do           24.13      25.43Q  1 
  2    46 Morgan, Jada           Grady                  25.75      25.74Q  3 
  3    35 Grover, Shameka        Carver, Atla           24.82      25.91Q  2 
  4    50 Netter, Garielle       Maynard H. J           24.86      25.96Q  3 
  5   104 Cason, Jasmine         Mays High Sc           25.94      26.09Q  2 
  6   105 Whitehurst, Kendra     Mays High Sc           28.48      26.85Q  1 
  7    62 Medlock, Quadriana     South Atlant           26.56      26.94q  1 
  8   102 Edwards, Tierra        Maynard H. J           25.95      27.02q  1 
  9    57 Lestagez, Kyla         North Atlant           27.04      27.03   2 
 10    69 Rozier, English        Washington             27.66      28.37   2 
 11   100 Hunt, Kai              Grady                  28.81      29.21   2 
 12   108 Hurst, Breshe          Therrell                          29.64   2 
 13   110 Render, Jada           Washington             27.08      29.67   3 
 14    97 Scott, Dailyn          Coretta Scott                     30.42   2 
 15   107 Stafford, Janae        South Atlant           31.75      32.62   3 
 16    96 Campbell, Nalasyia     Coretta Scott                     32.93   1 
 
Girls 200 Meter Dash HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    46 Morgan, Jada           Grady                  25.74      25.40  
  2    50 Netter, Garielle       Maynard H. J           25.96      25.59  
  3   104 Cason, Jasmine         Mays High Sc           26.09      25.67  
  4   105 Whitehurst, Kendra     Mays High Sc           26.85      26.50  
  5   102 Edwards, Tierra        Maynard H. J           27.02      27.07  
  6    62 Medlock, Quadriana     South Atlant           26.94      27.23  
 
Girls 400 Meter Dash HIGH SCHOOL
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   134 Street, Kamaya         Mays High Sc           59.66      58.18Q  2 
  2   158 Wongus, Iyana          South Atlant         1:01.02    1:00.15Q  1 
  3   150 Oneal, Taryn           Maynard H. J         1:00.74    1:00.15Q  2 
  4   142 Samuels, Darlene       Carver, Atla           58.76    1:00.19Q  1 
  5   104 Cason, Jasmine         Mays High Sc         1:01.55    1:02.06Q  1 
  6   110 Render, Jada           Washington           1:01.80    1:03.58Q  2 
  7   151 Smith, Jabrea          Maynard H. J         1:02.07    1:02.84q  1 
  8   146 Hines, Dabria          Grady                1:03.35    1:04.19q  1 
  9   155 Williams, Alexandr     North Atlant         1:06.88    1:07.92   2 
 10   141 Jackson, Alexis (C     Carver, Atla         1:08.33    1:08.41   2 
 11    30 Woodard, Jasmine       Washington           1:07.01    1:09.26   1 
 12   147 Johnson, Shadayja      Grady                1:13.08    1:09.75   2 
 13    97 Scott, Dailyn          Coretta Scott                   1:10.80   1 
 14   108 Hurst, Breshe          Therrell                        1:11.25   2 
 15   127 Freeman, Kiarra        Frederick Do         1:03.95    1:14.22   2 
 --   161 Barnett, Danya         Therrell                            DNF   1 
 
Girls 400 Meter Dash HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   134 Street, Kamaya         Mays High Sc           58.18      55.68  
  2   150 Oneal, Taryn           Maynard H. J         1:00.15      57.48  
  3   104 Cason, Jasmine         Mays High Sc         1:02.06      58.10  
  4   158 Wongus, Iyana          South Atlant         1:00.15      58.49  
  5   142 Samuels, Darlene       Carver, Atla         1:00.19      58.57  
  6   151 Smith, Jabrea          Maynard H. J         1:02.84    1:02.87  
  7   146 Hines, Dabria          Grady                1:04.19    1:03.17  
  8   110 Render, Jada           Washington           1:03.58    1:06.45  
 
Girls 800 Meter Run HIGH SCHOOL
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   142 Samuels, Darlene       Carver, Atla         2:20.81    2:29.45Q  1 
  2   175 Tutt, Glenda           North Atlant         2:26.25    2:37.77Q  2 
  3   171 Smith, Niyka           Maynard H. J         2:34.07    2:33.42Q  1 
  4   170 Holmes, Shamara        Maynard H. J         2:29.36    2:39.07Q  2 
  5    18 Mathis, Kindia         Mays High Sc         2:35.54    2:34.26Q  1 
  6   158 Wongus, Iyana          South Atlant         2:38.41    2:44.02Q  2 
  7   174 Armentrout, Abbie      North Atlant         2:54.70    2:44.86q  1 
  8    17 Jackson, Carianna      Mays High Sc         2:48.60    2:56.00q  2 
  9   169 Peterson, Alexandr     Grady                2:44.74    2:56.47   1 
 10    81 Davis-Robinson, Pa     Washington                      3:01.38   2 
 11   179 McKnight, Kiana        Washington                      3:51.42   1 
 
Girls 800 Meter Run HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   142 Samuels, Darlene       Carver, Atla         2:29.45    2:27.80  
  2   175 Tutt, Glenda           North Atlant         2:37.77    2:31.50  
  3    18 Mathis, Kindia         Mays High Sc         2:34.26    2:33.72  
  4   171 Smith, Niyka           Maynard H. J         2:33.42    2:33.86  
  5   170 Holmes, Shamara        Maynard H. J         2:39.07    2:41.15  
  6   174 Armentrout, Abbie      North Atlant         2:44.86    2:44.01  
  7    17 Jackson, Carianna      Mays High Sc         2:56.00    3:18.93  
 
Girls 1600 Meter Run HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1    18 Mathis, Kindia         Mays High Sc                    5:49.84  
  2    10 Griffin, Colleen       Grady                5:57.64    6:01.89  
  3    14 Roth, Emery            Maynard H. J         6:08.02    6:04.22  
  4     9 Blum, Reilly           Grady                6:21.89    6:04.70  
  5    21 Breeden, Kate          North Atlant         6:14.13    6:09.94  
  6    22 Hetzel, Rebekah        North Atlant         6:19.48    6:24.68  
  7    30 Woodard, Jasmine       Washington                      6:39.13  
  8    13 Jackson, Makaela       Maynard H. J         6:39.67    6:44.63  
  9    17 Jackson, Carianna      Mays High Sc         6:33.82    7:01.92  
 10     4 Palmer, Keaira         Carver, Atla                    7:01.93  
 11    29 Vasquez, Taniyha       Washington                      7:10.76  
 12    25 Brandon, Quenshawn     South Atlant                    7:14.31  
 13     3 Ashely, Jayla          Carver, Atla                    8:55.12  
 
Girls 3200 Meter Run HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1     9 Blum, Reilly           Grady               13:51.17   13:10.94  
       1:37.881 (1:37.881)        3:21.990 (1:44.109)        5:02.226 (1:40.237)
       6:38.818 (1:36.593)        8:17.952 (1:39.134)        9:59.659 (1:41.707)
      11:39.656 (1:39.997)       13:10.940 (1:31.284)
  2    10 Griffin, Colleen       Grady               13:34.00   13:24.25  
       1:37.735 (1:37.735)        3:21.786 (1:44.052)        5:04.244 (1:42.458)
       6:48.935 (1:44.692)        8:34.464 (1:45.529)       10:18.902 (1:44.439)
      11:59.071 (1:40.169)       13:24.243 (1:25.172)
  3    14 Roth, Emery            Maynard H. J        13:44.53   13:25.23  
       1:38.431 (1:38.431)        3:22.247 (1:43.817)        5:03.757 (1:41.510)
       6:49.678 (1:45.921)        8:35.633 (1:45.956)       10:20.611 (1:44.978)
      12:06.289 (1:45.679)       13:25.221 (1:18.933)
  4    21 Breeden, Kate          North Atlant        13:42.07   13:32.47  
       1:38.082 (1:38.082)        3:22.175 (1:44.093)        5:03.816 (1:41.641)
       6:45.456 (1:41.641)        8:29.786 (1:44.330)       10:13.641 (1:43.856)
      11:58.484 (1:44.843)       13:32.463 (1:33.980)
  5   119 Pearl, Sarah           North Atlant        13:46.08   13:52.63  
       1:38.337 (1:38.337)        3:22.676 (1:44.339)        5:04.574 (1:41.899)
       6:50.090 (1:45.516)        8:35.055 (1:44.965)       10:21.472 (1:46.417)
      12:12.063 (1:50.592)       13:52.622 (1:40.559)
  6   113 Oberlin, Noelle        Maynard H. J        14:09.92   14:11.31  
       1:38.563 (1:38.563)        3:22.336 (1:43.773)        5:04.237 (1:41.901)
       6:49.759 (1:45.523)        8:35.974 (1:46.216)       10:24.197 (1:48.223)
      12:22.457 (1:58.260)       14:11.305 (1:48.849)
  7     4 Palmer, Keaira         Carver, Atla                   16:17.29  
       1:38.968 (1:38.968)        3:31.818 (1:52.850)        5:31.545 (1:59.727)
       7:37.514 (2:05.970)        9:51.414 (2:13.900)       12:12.151 (2:20.737)
      14:23.143 (2:10.992)       16:17.286 (1:54.144)
  8   116 Perkins, DeAisa        Mays High Sc                   16:43.19  
       1:39.561 (1:39.561)        3:34.616 (1:55.056)        5:34.466 (1:59.851)
       7:43.775 (2:09.309)        9:56.793 (2:13.018)       12:13.493 (2:16.701)
      14:32.837 (2:19.345)       16:43.190 (2:10.353)
  9   123 Printup, Kala          Washington          16:45.49   17:55.44  
       1:38.960 (1:38.960)        3:34.034 (1:55.075)        5:34.558 (2:00.524)
       8:07.563 (2:33.006)       10:56.234 (2:48.671)       13:31.628 (2:35.395)
      15:52.195 (2:20.567)       17:55.433 (2:03.238)
 
Girls 100 Meter Hurdles HIGH SCHOOL
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    73 Jackson, Ryah          Maynard H. J           15.85      16.31Q  1 
  2    76 Hall, Jazmine          Mays High Sc           17.45      17.29Q  2 
  3    74 Waldorf, China         Maynard H. J           17.14      17.80Q  2 
  4    71 Searcy, Sakhari        Carver, Atla           18.06      18.67Q  1 
  5    77 Traore, Cire           North Atlant           19.67      19.41Q  2 
  6    75 Brooks, Somer          Mays High Sc           17.88      20.14Q  1 
  7    68 Mack, Monesha          Washington             20.21      21.16q  2 
  8    80 Smith, Tiesha          Therrell                          22.02q  1 
  9    78 Trice, Tanasia         North Atlant                      22.77   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    73 Jackson, Ryah          Maynard H. J           16.31      16.25  
  2    76 Hall, Jazmine          Mays High Sc           17.29      16.55  
  3    74 Waldorf, China         Maynard H. J           17.80      17.31  
  4    71 Searcy, Sakhari        Carver, Atla           18.67      18.40  
  5    77 Traore, Cire           North Atlant           19.41      18.86  
  6    75 Brooks, Somer          Mays High Sc           20.14      19.56  
  7    80 Smith, Tiesha          Therrell               22.02      21.50  
  8    78 Trice, Tanasia         North Atlant           22.77      21.59  
 
Girls 300 Meter Hurdles HIGH SCHOOL
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   134 Street, Kamaya         Mays High Sc           46.55      46.43Q  1 
  2    73 Jackson, Ryah          Maynard H. J           48.59      49.75Q  2 
  3    74 Waldorf, China         Maynard H. J           48.87      48.60Q  1 
  4    76 Hall, Jazmine          Mays High Sc           49.48      52.06Q  2 
  5   130 Debnam, Mutnodjmet     Grady                             53.87Q  1 
  6    71 Searcy, Sakhari        Carver, Atla           54.77      54.84Q  2 
  7    77 Traore, Cire           North Atlant           52.64      55.81q  2 
  8    68 Mack, Monesha          Washington                        56.55q  1 
  9    78 Trice, Tanasia         North Atlant           57.64    1:01.22   1 
 10    80 Smith, Tiesha          Therrell                        1:02.19   2 
 11   127 Freeman, Kiarra        Frederick Do           51.03    1:03.49   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles HIGH SCHOOL
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   134 Street, Kamaya         Mays High Sc           46.43      44.69  
  2    76 Hall, Jazmine          Mays High Sc           52.06      47.94  
  3    73 Jackson, Ryah          Maynard H. J           49.75      49.00  
  4   130 Debnam, Mutnodjmet     Grady                  53.87      51.73  
  5    74 Waldorf, China         Maynard H. J           48.60      52.65  
  6    77 Traore, Cire           North Atlant           55.81      54.12  
  7    78 Trice, Tanasia         North Atlant         1:01.22      57.79  
  8    71 Searcy, Sakhari        Carver, Atla           54.84    1:01.64  
 
Girls 4x100 Meter Relay HIGH SCHOOL
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Maynard H. Jackson High School  'B'                 48.27      49.15Q  1 
     1) 49 Catlin, Shyleah              2) 50 Netter, Garielle            
     3) 150 Oneal, Taryn                4) 151 Smith, Jabrea              
  2 Carver, Atlanta  'A'                                50.04      50.09Q  2 
     1) 35 Grover, Shameka              2) 166 McGriff, Quan'Shay         
     3) 36 Perkins, Latisha             4) 142 Samuels, Darlene           
  3 Mays High School  'B'                               49.49      50.24Q  1 
     1) 246 Stroud, Tonie               2) 348 Hayes, Cierra              
     3) 75 Brooks, Somer                4) 134 Street, Kamaya             
  4 Grady  'B'                                          51.64      53.57Q  2 
     1) 315 Burton, Tehya               2) 316 Culbreath, Aleecia         
     3) 317 Herbert, Zoe                4) 318 Hill, Iiayah               
  5 Grady  'A'                                          51.64      51.89Q  1 
     1) 100 Hunt, Kai                   2) 45 Lebron, Dayanna             
     3) 46 Morgan, Jada                 4) 72 Pass, Morgan                
  6 North Atlanta  'A'                                  57.77      56.21Q  2 
     1) 78 Trice, Tanasia               2) 377 Fields, Nia                
     3) 252 Banks, Haleigh              4) 77 Traore, Cire                
  7 South Atlanta  'A'                                  51.79      52.07q  1 
     1) 25 Brandon, Quenshawn           2) 62 Medlock, Quadriana          
     3) 107 Stafford, Janae             4) 158 Wongus, Iyana              
  8 Washington  'A'                                     53.60      52.14q  1 
     1) 240 Alexus, Baskerville         2) 68 Mack, Monesha               
     3) 110 Render, Jada                4) 69 Rozier, English             
  9 Carver, Atlanta  'B'                                53.04      53.84   1 
     1) 3 Ashely, Jayla                 2) 273 Brown, Mia                 
     3) 141 Jackson, Alexis (Curessa)   4) 4 Palmer, Keaira               
 10 Therrell  'A'                                                  58.11   1 
     1) 108 Hurst, Breshe               2) 80 Smith, Tiesha               
     3) 66 Payne, Tykerria              4) 65 Lattimore, Jasmine          
 -- Maynard H. Jackson High School  'A'                 50.04        DNF   2 
     1) 102 Edwards, Tierra             2) 343 Varner, Cianna             
     3) 74 Waldorf, China               4) 345 cummings, jada             
 -- Mays High School  'A'                               48.89         DQ   2  out of zone
     1) 359 Rich, Aumiyah               2) 245 Scott, Ashley              
     3) 54 Robinson, Chloe              4) 104 Cason, Jasmine             
 
Girls 4x100 Meter Relay HIGH SCHOOL
=========================================================================
    School                                            Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Maynard H. Jackson High School  'B'                 49.15      48.39  
  2 Mays High School  'B'                               50.24      49.66  
  3 Carver, Atlanta  'A'                                50.09      49.94  
  4 Grady  'A'                                          51.89      50.49  
  5 South Atlanta  'A'                                  52.07      51.38  
  6 Washington  'A'                                     52.14      51.73  
  7 Grady  'B'                                          53.57      53.94  
  8 North Atlanta  'A'                                  56.21      55.61  
 
Girls 4x400 Meter Relay HIGH SCHOOL
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Maynard H. Jackson High School  'A'               4:03.09    4:07.71Q  1 
       4:07.703 (4:07.703)
  2 Mays High School  'A'                             4:05.67    4:09.89Q  2 
  3 South Atlanta  'A'                                4:13.29    4:16.53Q  2 
  4 Mays High School  'B'                             4:15.67    4:29.19Q  1 
       4:29.183 (4:29.183)
  5 Maynard H. Jackson High School  'B'               4:30.92    4:17.71Q  2 
  6 Carver, Atlanta  'A'                              4:16.26    4:30.18Q  1 
  7 Grady  'A'                                        4:24.58    4:26.79q  2 
  8 Grady  'B'                                        4:30.25    4:32.77q  1 
  9 Washington  'A'                                   4:31.20    4:34.73   2 
 10 North Atlanta  'A'                                4:50.05    4:47.53   1 
 11 Washington  'B'                                   4:31.20    5:15.02   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay HIGH SCHOOL
=========================================================================
    School                                            Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Mays High School  'A'                             4:09.89    4:00.07  
     1) 348 Hayes, Cierra               2) 18 Mathis, Kindia              
     3) 105 Whitehurst, Kendra          4) 104 Cason, Jasmine             
  2 Maynard H. Jackson High School  'A'               4:07.71    4:01.04  
     1) 102 Edwards, Tierra             2) 50 Netter, Garielle            
     3) 150 Oneal, Taryn                4) 151 Smith, Jabrea              
  3 Maynard H. Jackson High School  'B'               4:17.71    4:12.67  
     1) 444 Diggs, Tai                  2) 170 Holmes, Shamara            
     3) 73 Jackson, Ryah                4) 346 Jones, Jalyn               
  4 South Atlanta  'A'                                4:16.53    4:15.99  
     1) 25 Brandon, Quenshawn           2) 62 Medlock, Quadriana          
     3) 157 Turner, Tatiyanna           4) 158 Wongus, Iyana              
  5 Grady  'A'                                        4:26.79    4:17.58  
     1) 130 Debnam, Mutnodjmet          2) 146 Hines, Dabria              
     3) 437 Jackson, Breonna            4) 46 Morgan, Jada                
  6 Carver, Atlanta  'A'                              4:30.18    4:18.31  
     1) 35 Grover, Shameka              2) 141 Jackson, Alexis (Curessa)  
     3) 166 McGriff, Quan'Shay          4) 142 Samuels, Darlene           
  7 Mays High School  'B'                             4:29.19    4:22.58  
     1) 450 Montgomery, Tela            2) 245 Scott, Ashley              
     3) 54 Robinson, Chloe              4) 75 Brooks, Somer               
  8 Grady  'B'                                        4:32.77    4:32.72  
     1) 315 Burton, Tehya               2) 316 Culbreath, Aleecia         
     3) 318 Hill, Iiayah                4) 100 Hunt, Kai                  
 
Girls High Jump HIGH SCHOOL
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   134 Street, Kamaya         Mays High Sc         5-00.00    5-02.00      1.57m 
  2   223 Thomas, Kierra         Maynard H. J         4-08.00    5-00.00      1.52m 
  3   130 Debnam, Mutnodjmet     Grady                           4-10.00      1.47m 
  4   158 Wongus, Iyana          South Atlant                   J4-10.00      1.47m 
  5   220 Crawford, Madison      Grady                5-02.00   J4-10.00      1.47m 
  6   225 Momodu, Amenawon       North Atlant                    4-04.00      1.32m 
  7   224 Wallace, Minesha       Mays High Sc                    4-02.00      1.27m 
  7   166 McGriff, Quan'Shay     Carver, Atla                    4-02.00      1.27m 
  9   171 Smith, Niyka           Maynard H. J         4-02.00   J4-02.00      1.27m 
 --   161 Barnett, Danya         Therrell                             NH            
 --    66 Payne, Tykerria        Therrell                             NH            
 --    78 Trice, Tanasia         North Atlant         4-02.00         NH            
 
Girls Pole Vault HIGH SCHOOL
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   170 Holmes, Shamara        Maynard H. J         7-06.00    8-00.00      2.43m 
  1   246 Stroud, Tonie          Mays High Sc         8-06.00    8-00.00      2.43m 
  3    74 Waldorf, China         Maynard H. J         7-06.00    7-00.00      2.13m 
  4   141 Jackson, Alexis (C     Carver, Atla         6-00.00    6-06.00      1.98m 
  5   166 McGriff, Quan'Shay     Carver, Atla         8-00.00    6-00.00      1.82m 
 --   240 Alexus, Baskervill     Washington                           NH            
 --   245 Scott, Ashley          Mays High Sc                         NH            
 
Girls Long Jump HIGH SCHOOL
===================================================================================
 Minimum mark:  14'
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1    54 Robinson, Chloe        Mays High Sc        18-01.00   17-01.50      5.21m 
  2    53 Gilmore, Sydni         Mays High Sc        18-00.00  J17-01.50      5.21m 
  3    72 Pass, Morgan           Grady               16-09.50   16-11.25      5.16m 
  4    35 Grover, Shameka        Carver, Atla        17-04.00   16-09.50      5.11m 
  5    49 Catlin, Shyleah        Maynard H. J        17-05.00   16-02.00      4.92m 
  6    46 Morgan, Jada           Grady               15-06.50   15-07.00      4.74m 
  7    62 Medlock, Quadriana     South Atlant                   15-00.00      4.57m 
  8    36 Perkins, Latisha       Carver, Atla        13-10.00   14-11.75      4.56m 
  9   157 Turner, Tatiyanna      South Atlant        14-00.50   14-04.00      4.36m 
 10   240 Alexus, Baskervill     Washington                     14-02.50      4.33m 
 11   233 Page, Kayla            Maynard H. J                   13-08.50      4.17m 
 12   185 Green, Kayla           Coretta Scott                  12-05.00      3.78m 
 13    68 Mack, Monesha          Washington          11-09.00   12-02.00      3.70m 
 14    80 Smith, Tiesha          Therrell                       10-05.50      3.18m 
 15   178 Ward, Samaria          Therrell                       10-02.25      3.10m 
 --    96 Campbell, Nalasyia     Coretta Scott                      FOUL            
 --   232 McCollum, Riann        Frederick Do                       FOUL            
 --    58 Richardson, Milan      North Atlant                       FOUL            
 --    57 Lestagez, Kyla         North Atlant        15-03.25       FOUL            
 
Girls Triple Jump HIGH SCHOOL
===================================================================================
 Minimum mark:  31'
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   150 Oneal, Taryn           Maynard H. J        35-07.00   36-04.00     11.07m 
  2    53 Gilmore, Sydni         Mays High Sc        36-05.50   36-01.50     11.01m 
  3    72 Pass, Morgan           Grady               36-00.50   35-09.50     10.90m 
  4   223 Thomas, Kierra         Maynard H. J        34-06.00   35-03.00     10.74m 
  5   105 Whitehurst, Kendra     Mays High Sc        35-10.50   35-01.00     10.69m 
  6    71 Searcy, Sakhari        Carver, Atla        32-00.25   26-08.00      8.12m 
  7   141 Jackson, Alexis (C     Carver, Atla                   25-02.00      7.67m 
 --    29 Vasquez, Taniyha       Washington                         FOUL            
 --   240 Alexus, Baskervill     Washington                         FOUL            
 
Girls Shot Put HIGH SCHOOL
===================================================================================
 Minimum mark:  25'
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   182 Russell, Soteria       Carver, Atla        40-04.00   38-01.00     11.60m 
  2   196 Sims, Camilla          Maynard H. J        37-11.00   35-07.00     10.84m 
  3   181 Robinson, Angel        Carver, Atla        34-08.50   32-03.00      9.82m 
  4   195 Arnold, Shedasia       Maynard H. J        32-00.50   30-09.50      9.38m 
  5    25 Brandon, Quenshawn     South Atlant                   30-09.00      9.37m 
  6   200 Stepney, Sydney        Mays High Sc        35-02.00   30-06.00      9.29m 
  7   186 Moreland, Doree        Coretta Scott                  28-06.00      8.68m 
  8   137 Williams, Kyra         South Atlant        27-06.00   27-00.00      8.22m 
  9   252 Banks, Haleigh         North Atlant        23-10.00   25-03.00      7.69m 
 10   250 Taylor, Millennium     Grady               25-07.00   24-10.00      7.56m 
 11   199 Brewer, Aria           Mays High Sc        27-11.50   23-10.00      7.26m 
 12    45 Lebron, Dayanna        Grady               22-03.00   22-06.50      6.87m 
 13   188 Shines, Temian         Frederick Do        20-02.50   18-10.00      5.74m 
 14   185 Green, Kayla           Coretta Scott                  18-01.00      5.51m 
 15   208 Brown, Alexia          Therrell                       17-02.50      5.24m 
 16   254 Dozier, Brianna        Therrell                       16-06.00      5.02m 
 
Girls Discus Throw HIGH SCHOOL
===================================================================================
 Minimum mark:  70'
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   196 Sims, Camilla          Maynard H. J          110-00     110-05     33.65m 
  2   181 Robinson, Angel        Carver, Atla        10-02.50     103-00     31.39m 
  3   182 Russell, Soteria       Carver, Atla          110-01      98-01     29.89m 
  4   195 Arnold, Shedasia       Maynard H. J           93-08      79-05     24.20m 
  5   200 Stepney, Sydney        Mays High Sc           82-05      77-00     23.46m 
  6   199 Brewer, Aria           Mays High Sc        76-11.75      65-00     19.81m 
  7   186 Moreland, Doree        Coretta Scott                     62-06     19.05m 
  8   208 Brown, Alexia          Therrell                          54-05     16.58m 
  9   209 Dozier, Brittney       Therrell                          52-04     15.95m 
 10   191 Jackson, Taylor        Grady                  49-06      42-01     12.82m